Wenger përgatitet të shesë Adebayorin

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

01052009

Mesazh 

Wenger përgatitet të shesë Adebayorin
Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, është duke u përgatitur të shesë sulmuesin kryesor të ekipit, Emmanuel Adebayor, në fund të këtij sezoni.

Mirror shkruan se Adebayor ka nënshkruar kontratë të re për të vazhduar me Arsenalin, por forma e tij po bie në mënyrë drastike dhe klubi do ta shesë atë, nëse mund ta sigurojë çmimin e duhur për të, dhe tashmë përgatit zëvendësim.

Sulmuesi i Togos verën e kaluar u lidh me një kalim në Milan, ndërsa e interesuar për të ishte edhe Barcelona. Arsenali raportohet se nuk dëshiron atë ta shesë para rivalëve të Premier League.

Adebayor ka shënuar vetëm dhjetë gola këtë sezon në ligën angleze.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Wenger përgatitet të shesë Adebayorin :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri May 01, 2009 8:10 pm nga floroS

Nicolas Anelka thotë se trajneri i Milanit, Carlo Ancelotti, do të ishte një person i shkëlqyeshëm për Chelsean.

“Nuk e njoh atë, por mendoj se ai është një menaxher shumë i mirë. Hiddink ka bërë një punë të shkëlqyeshme. Ai ka ndryshuar diçka, jo dukshëm, por ai është arsyeja se pse ne jemi sot këtu”, ka thënë Anelka.

“Mendoj se ai do të largohet pasi kështu ka thënë. Është shumë vonë. Kur ai nënshkroi, e dinte se ai do të qëndronte katër muaj dhe dëshironte të largohej të qëndrojë me ekipin kombëtar. Mendoj se ai dëshiron të bëjë një punë të mirë para se të largohet dhe ne duhet ta respektojmë këtë”, ka shtuar francezi.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

avatar

Mesazh prej Fri May 01, 2009 8:32 pm nga arti

mire e ke bere kete informacion dhe me duhej ky informacion... flm per kete informacion

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi