Ancelotti: Pirlo? Ai është lojtar i ... Chelseat!

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22072009

Mesazh 

Ancelotti: Pirlo? Ai është lojtar i ... Chelseat!
[img][/img]

Trajneri i Chelseat, Carlo Ancelotti, pas ndeshjes përballë Interit ka thënë se mesfushori i Milanit, Andrea Pirlo, është lojtar i Chelseat, por më pastaj ka thënë se vetëm ka bërë shaka.
Pirlo vazhdimisht është duke u lidhur me kalim në Chelsea gjatë javëve të fundit, ku do të mund të bashkohet me ish-trajnerin e tij Carlo Ancelotti.

Drejtuesit e Milanit në një sërë rastesh kanë mohuar spekulimet se ai është para kalimit në Stamford Bridge dhe gjithmonë kanë thënë se askush nuk ka bërë ofertë për shërbimet e italianit.

“Nuk ka asnjë situatë të veçantë. Për momentin ai është lojtar i ... Chelseat”, a thënë Ancelotti në konferencën e shtypit pas fitores 2-0 në miqësoren përballë Interit, duke i befasuar të gjithë gazetarët.

Por pas një pauze të shkurtë me buzëqeshje ai ka vazhduar: “Por, të gjithë e dini se dua të bëj shaka. Andrea është miku im më i mirë dhe një lojtar i shkëlqyeshëm”.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Ancelotti: Pirlo? Ai është lojtar i ... Chelseat! :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Jul 28, 2009 3:23 pm nga arti

une e shoh qe anceloti nuk e ka perzemer pirlon, por uroj te rrij

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi