Vettel-Red Bull: “Merita eshte e mekanikeve”

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Vettel-Red Bull: “Merita eshte e mekanikeve”
Ne Shanghai ne garen e trete te sezonit te Formula 1, prishet kronologjia: nuk dominojne pilotet e BruanGP. Eshte Red Bull qe vendoset ne vendet 1 dhe 3 dy piloted e tij, gjermanin Sebastien Vettel dhe australianin Mark Veber. Midis tyre befasisht ish-kampioni i botes, spanjoli Fernando Alonso i Renes. Agresiviteti i skuadres se Red Bull nuk ishte vetem nje spot teorik. Kete tregoi sot prova zyrtare e Grand Prix se Kines. Ne vendin e pare ngjitet gjermani Vettel shperthyes ne garen qe zhvilloi duke arritur ne pozicionin 1 per here te dyte ne karrieren e tij (per here te pare ne Monza sezonin e kaluar). Piloti gjerman la pas spaanjolin Fernando Alonso, qe arriti nje pozicion shume te larte, pork u mbetet e panjohur sasia e karburantit ne motor. Rezultati nga skuadra e Red Bullit duhet vleresuar si i shkelqyer , duke konfirmuar se projekti i Adrian Neuej ishte fitues.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi