Kafeja mund te pihet edhe me kripe

Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Kafeja mund te pihet edhe me kripe
Kafeja mund te pihet edhe me kripe. Ekperimenti eshte bere ne disa bare ne kryeqytetin e Tajvanit dhe shume shpejt shpikja pritet te eksportohet edhe ne Kine dhe Australi.

Per ideatoret e kafese me kripe shija e re nuk eshte aspak e cuditshme. Baristet ne Taipei po perdorin kripen pluhur per t’i dhene tjeter shije lengut te zi. Kafeja u prezantua ne dhjetorin e kaluar dhe tani cdo dite shiten 15 mije filxhane.

Baristet thone se shija e saj theksohet pas ngrenies se frutave, apo biftekeve dhe u jep shije te mire ushqimeve. Kafese i shtohet ne fund edhe pluhur kakaoje. Klientet thone se shija eshte e vecante dhe u pelqen.

Disa fermere tajvaneze po perdorin disa fara qe pelqehen nga majmunet, per te terhequr prodhuesit e kafese.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi