A mund ta punësoj një Dëshmitar?

Shko poshtë

03072009

Mesazh 

A mund ta punësoj një Dëshmitar?

Pronarët e dyqaneve në Poloni i kanë inatosur punëkërkuesit duke ngulur këmbë se ata do të punësojnë vetëm Dëshmitarët e Jehovait.

Shefat e dyqaneve të rrobave “Occasion” në qytetin Lodz thonë se ata kanë më pak vjedhin gjësende dhe para, gjithmonë dalin në punë me kohë dhe punojnë shumë.

"Janë të ndershëm, të besueshëm dhe punëtorë të mëdhenj", ka thënë një zëdhënës i zinxhirit të dyqaneve.

Por dyqanet, partnere të kompanisë Tesco, është kritikuar nga ekspertët e punësimit.

"Ky është diskriminim”, ka thënë Izabela Pilzys nga agjencia për punësim HR Partners.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi