Barcelona ne alarm, Messi rrezikon Seviljen

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22042009

Mesazh 

Barcelona ne alarm, Messi rrezikon Seviljen
Ankth tek Barcelona ne fund te nje sezoni qe pritet te kurorezohet me suksese te medha per skuadren e Pep Guardioles.

Lideri dhe organizatori i katalanasve, Lionel Messi, i cili i jep nje ngjyre tjeter lojes se skuadres, nuk ka marre pjese ne stervitjen e paradites se sotme per shkak te problemeve me stomakun qe mund ta lene jashte ndeshjes se programuar per diten e neserme kunder Seviljes, e vlefshme per javen e 32-te te Primera Division.

Stafi mjekesor katalanas eshte optimist, duke theksuar se asgje nuk eshte e sigurt, por sipas parashikimeve, sulmuesi do jete i gatshem per ndeshjen e dites se neserme. I vetmi problem per momentin mund te jete perkeqesimi i gjendjes se tij shendetesore.

Kur duhen edhe disa jave nga mbyllja e kampionatit, Barcelona eshte ne pozita komode pasi udheheq renditjen me 6 pike me shume se Reali i vendit te dyte. Ndeshja qe pritet te caktoje edhe skuadren kampione te ketij sezoni eshte ajo qe do luhet ne “Bernabeu” mes dy gjigandeve te futbollit spanjoll.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi