Xavi: Mund të fitojmë përsëri tre tituj

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

29062009

Mesazh 

Xavi: Mund të fitojmë përsëri tre tituj

Mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez, shpreson se në sezonin e ri ata do të jenë të aftë të fitojnë të tre trofetë të cilët i fituan sezonin e fundit.

“A mund të mendojmë përsëri për tre tituj? Pse të mos ëndërrojmë përsëri për një sukses të tillë? Këtë e kam thënë edhe në vitin e kaluar dhe në fund e arritëm atë. Por të gjithë e dimë se do të jetë shumë vështirë të përsëritet ajo ëndërr. Ajo është realizuar vetëm një herë në Spanjë”, ka thënë Xavi.

“Për mua futbollisti më i mirë në botë është Leo Messi dhe nuk ka shanse që ai ta ndryshojë mjedisin. Ne po ashtu kemi Andres Iniesta, Thierry Henry dhe Samuel Eto’o. Me zgjidhje të tilla jemi të aftë të bëjmë gjithçka”.

“Për Ronaldon nuk do të doja ta kemi në Barcelona. Këtu nuk kemi vend për lojtarë të cilët i mbushin revistat me spekulime”, ka shtuar mesfushori spanjoll.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi