Shitje rekorde të BlackBerry

Shko poshtë

25092009

Mesazh 

Shitje rekorde të BlackBerry

Kompania Research in Motion (RIM) ka publikuar rezultatet për tremujorin fiskal veror, në mes muajit qershor e gusht janë shitur 8.3 milionë BlackBerry. Ky rezultat është i madh se ai i deritanishmi më i miri i cili ka qenë 7.8 milionë.

Gjithashtu, janë publikuar shifrat se aktualisht ka 32 milionë përdorues të BlackBerry, derisa gjysma e pajisjeve të shitura gjatë verës kanë në duart e përdoruesve të rinj.

Megjithatë, përkundër shitjeve rekorde të shitjes dhe përfitimeve për 3% më të mëdha të cilat gjithsej janë 3.53 miliardë dollarë, përfitimi i përgjithshëm i kompanisë është për 26% më e dobët sesa në tremujorin pranveror.

Për tremujorin vjeshtor RIM pret katër milionë përdorues të ri dhe përfitime në mes të 3.6 deri në 3.85 miliardë dollarë.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi