Brabus paraqet “Baronin e Zi”

Shko poshtë

26092009

Mesazh 

Brabus paraqet “Baronin e Zi”

Kur flitet për Brabusin, pak a shumë dihet se çfarë ndodhë. Kësaj radhë bëhet fjalë për modelin "Black Baron" (Baroni i Zi) të bazuar në klasën aktuale E-Class.

Me volum prej V12 dhe 6.3 litrash Baroni i Zi ka në dispozicion hiq më pak se 800 kuaj fuqi dhe momentin maksimal të rrotullimit të atypëratyshëm prej 1.100 Nm, ndryshe të kufizuar në mënyrë elektronike, sepse motori në fakt arrin momentin maksimal të rrotullimit prej 1.420 Nm!

Natyrisht, me sistem të përshtatur të amortizimit dhe aty janë edhe frenat e përmirësuara e boshtet më të mëdha. Aerodinamika e automjetit është përmirësuar, derisa shpejtësia maksimale po ashtu në mënyrë elektronike është kufizuar në 350 kilometra në orë.

Për ata të cilët do të vendosin ta largojnë kufizimin, do të mund të përjetojnë një përvojë të papërshkrueshme, sepse Baroni i Zi mund të arrijë shpejtësinë prej 370 kilometra në orë.

Çmimi i këtij automjeti fenomenal është hiq më pak se 600.000 euro.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi