Ibra lëvdon portierët para derbit italian

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

18042009

Mesazh 

Ibra lëvdon portierët para derbit italian

Të shtunën mbrëma Juventusi dhe Interi takohen në Torino për
Derby d’Italia, në një ndeshje e cila do t’i jepte fund çdo shprese të
bardhezinjve për Scudetto, nëse ata nuk shënojnë fitore.
Para
ndeshjes ka pasur komente të shumta, në lidhje me atë se cilët do të
jenë lojtarët kyç në këtë përballje, ndërsa sulmuesi i Interit, Zlatan
Ibrahimovic, i cili më herët ka luajtur edhe për Juvetusin, beson se
ata do të jenë pikërisht dy portierët: Gianluigi Buffon dhe Julio
Cesar.

“Të gjithë e dinë se të dyja skuadrat kanë portierë të shkëlqyer. Kur
kam luajtur për Juventusin, Buffoni ishte portieri më i mirë në botë
dhe ishte shumë vështirë t’i shënosh gol në stërvitje”.

“Pastaj kur erdha tek Inter, takova Julio Cesarin, dhe më duhet të them
se në këto tre vitet e fundit, ai është përmirësuar shumë dhe ka
arritur nivelin e Buffonit, prandaj është vështirë të shënosh edhe në
portën e tij”.

“Mendoj se prania e dy portierëve në fushë do të jetë vitale për të dyja skuadrat”, ka thënë Ibrahimovic për “Inter Channel”.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi