Poezi Dashurie

Faqja 17 e 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next

Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:43 pm

Nese ka det ne Gjithesi
Qe kurr s'i dihet jo
thellesia..
Ajo e ka emrin Dashuri!
dhe matet vetem nga Poezija..
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:43 pm

te dua te dua deri sa te vdes sa me do ti mua pergjigjjen e pres.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:43 pm

E PYETA ZEMREN QA NDJENTE PER TY..MU PERGJIGJ MALL DHE DASHURI.. E PYETA PERSERI NE TE MALLKONTE?? AJO HESHTI E MERZITUR SE TE DASHURONTE... SERISHT E PYETA SE SA TE DONTE??AJO MU PERGJIGJ SE PA TY NUK JETONTE KALTRINA..... ..PER SH0KUN INDITIN...
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:43 pm

PO ECJA RRUGES DEGJOJA NJE ZE SHPEJT KTHEVA KOKEN POR TI NUK ISHE ME? INDRITI PER SHOQEN KALTRINEN ?
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:43 pm

Sa t'kom dasht qka ta merr mendja kush mundet me dit,vetem qeni dajes
ne mesnat me mu qe ka prit,sa kom mendu sa kom kajt per ty,vetem qeni
qe nuk mujke me fol,e ma bojke me sy,sa te thash te dua,ti nuk me besove,
le si me kalbe mua,po qenin e dajs e shkatrrove,e moj e dashur,qdo dashuri
e ka venin,mirpo jo me myt nje person,e me ja vra qenin,tash qe ne fund
vendosa me te ore dreq,une po kaj e qenit po i vjen keq,tung qika mir te
koft udha mbar,nese gjykohesh ndojher,mos mendo se ki mu liru se qenin e kam deshmitar ?
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:43 pm

dallga dhe bregu
dalga i tha bregut
a me do sa te dua une?
jo i tha bregu
te dua me shume
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:44 pm

ne qofte se me do
lerme te perqafoj
te te them dhe une
se sa fort te dashuroj
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:44 pm

shume here jame e eger
dhe sec bej se di
ti mos u merzit
shuplakat sjane per ty
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:44 pm

per ty une do te kem
vetem ledhatime
me dallgezat e mija
do flasi zemra ime
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:44 pm

dhe bregu e mori dallgen
ne gjirin e tij
i fali dashuri
gjer ne perjetsi
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:44 pm

nga dashuria e bregut
dallga u zbut ngadal
dhe nga dallge qe ishte
u kthye ne vale
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:44 pm

dhe te dy bashke
ngelen te perqafuar
ne perjetsin e jetes
shume te dashuruar
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:44 pm

Dikur mendoja se te doja
dikur mendoja se ishe shpishti im binjak
mendoja dhe jetoja vetem per ty
dhe thosha se jeta ime je ti
Po tani...?
Tani qdo gje ka ndryshuar
Dashurise sime ndaj teje i erdhi fundi
Ishte nje fund i shoqeruar me largim
Largim i cili ne fillim ishte i rende per mua
Po tani e lumtur sepse nga kjo kuptova se me nuk te dua!!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:44 pm

Një këshill: ke kujdes!

Një kërkes: mos ndrysho!

Një dëshir: mos më harro!

Një genjeshter: nuk të dua!

Një e vërtet: më mungon për jetë!Dy fjalë që të gëzojn
dy fjalë që të hidhrojnë ,
dy fjalë që tër jetën ta ndryshojn

dy fjalë që kan domethënjen qka ndi unë për ty ,

këto dy fjalë dua që të mi thuashe edhe ti!

dikushë thot se këto dy fjalë nuk jan shumë,

por kan shumë rëndësi ,
me këto dy fjalë mundesh ta ndërtojshë një ardhmëri
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:45 pm

Të gjeja vullkanin e dashurisë.
Por më kot më kot u lodha
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:45 pm

Mes akullnajave vullkan skish.
Një fjalë e pathënë mbeti.
Një varg që kurrë nuk u shkrua,
Kujtimin tënd thellë në zemër Groposur
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:45 pm

Kush të flasë?
Unë qesh ti qesh
Kush të kujtojë Tiktakët e zemrës
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:46 pm

Avione që ulen
Të tjerë qe ngrihen
Valigje që zbrazen
Ëndrra që fiken
Sy të përmalluar
Një lot I patharë
Buzë që dridhen
E s’thonë dot nje fjalë
Një zemër e lodhur
Nga zhgënjimi tkurrur
Një ëndërr e tretur
Në shkretirë në pluhur
Një yll që më ndjek
I heshtur nga lart
Me lodhi gjithcka
Shpirti mu plak
Më lodhi ky fat
Më hedh e më pret
Dhimbja sot qan
Më lodhi kjo jetë.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:46 pm

SI mund ta fal heshtjen
kur pas saj fshihet nje gabim
dhe nje dite te me thuash
nuk ishim per njeri-tjetrin shpirti im!!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:46 pm

Sot ke diten e marteses
e un fundin e ksaj jetes
edhe guri sduron ka me plas
sa kjo zemer sa shum te ka dasht
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:46 pm

Un si hen e ti si djell
ti ne drit e un ne ter
e per darsem ta qoj si dhurat
zemren time sa shum qe tka dasht
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:46 pm

Let shkatrohet e gjith bota
Se kto vite ishin tkota
qe ti fala ty dhe jeten time
ne dor ti ta lash !!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:47 pm

A e din Vajz se si jemi taku?
me fal se te verteten kurr sta kam tregu!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:47 pm

Nje dit isha tuj mendu
tu mendu e tu Vajtu" Pse Zoti mu me ka harru?"
Pse une pa fat kam qellu?
Oh kisha pas deshir mu dashuru
kur do te vjen Princesha
dhimbjet e Zemres me mi sheru?!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:47 pm

Nje rreze ne Zemer filloj mem shendru
Zoti mua mu ka lajmru
ja nisi me mu me bisedu!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 17 e 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi