Twitter, oferta me e fundit 1 miliarde dollare

Shko poshtë

26092009

Mesazh 

Twitter, oferta me e fundit 1 miliarde dollare

Blogu social Twitter ka fituar shume terren gjate muajve te fundit duke marre vleren e 1 miliarde dollareve.

Themeluesi i ketij blogu, Biz Stone ka arritur ta ngreje faqen ne nje nivel konkurrues jo vetem ne SHBA por edhe ne shume vende te tjera te botes, cka ka bere qe ai te marre nje propozim te ri prej 1 miliarde dollaresh. Oferta ka ardhur nga nje grup investitoresh njujorkeze pjese e “Inside Venture Partners” edhe pse Stone ka thene se deri ne vitin 2010 nuk do ndermarre asnje hap per shitjen e krijeses se tij.

Aktualisht Twitter ka 54 milione vizitore por ajo qe i ka dhene me shume emer eshte funksioni si nje faqe e mirefillte mediatike gje qe u zbulua gjate protestave ne Iran ku studentet i publkikonin videot dhe fotot ne Twitter. “Ky blog ka hedhur themelet per idete novatore te se ardhmes ne boten e internetit”, shkruan “New York Times” per Twitter.

Vitin e shkuar Stone refuzoi nje oferte prej 500 milione dollaresh nga Facebook dhe Google dhe mesa duket ka vepruar ne menyren e duhur sepse aktiviteti i tij po zgjerohet dita dites.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi