Acer A1 gjatë këtij muaji

Shko poshtë

30092009

Mesazh 

Acer A1 gjatë këtij muaji

Deri në fund të këtij muaji Acer lëshon në shitje telefonin e mençur elegant me shenjën A1.

Pajisja është e bazuar në sistemin operativ Android 2.0 (Donut) dhe ka ekran 3.5 inçësh të ndjeshëm në prekje të rezolucionit WVGA.

Karakteristikat harduerike janë procesori Qualcomm 8250 me takt prej 768 MHz, 256 MB RAM dhe 512 MB RAM memorie si dhe 3G, GPS, WiFi e Bluetooth 2.0.

Kamera e integruar ka rezolucion prej 5 megapikselash, e në të gjendet edhe konektori 3.5 milimetërsh për dëgjuese dhe qasja për kartela microSD.

Pesha e përgjithshme me bateri është 135 gramë, gjersa Acer thekson autonominë e baterisë prej 400 orë në pritje apo 300 minuta bisedë.

Çmimi i pritur, pa kontratë, është 390 euro.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi